Blog yazıları ve kısa notlarX

Ücretsiz SSL Sertifikası Kurulumu - Let's Encrypt

İnternet sitenizde SSL sertifikası olması Google ve tarayıcılar tarafından önem verilen konulardan birisi. SSL sertifikası yüklenmemiş ya da süresi bitmiş bir sertifikaya sahip bir internet sitesine girdiğiniz zaman Güvenli Değil uyarı alıyorsunuz. Bu uyarı, kullanıcının siteye güvensiz ya da problemli gözüyle bakmasına sebep olabiliyor.

DigitalOcean Ssh Key Oluşturma

Sunucularınızı parola tabanlı girişler kullanarak yönetmek mümkün olsa da, SSH anahtar çiftlerini ayarlamak ve kullanmak genellikle daha iyi bir fikirdir. SSH anahtarları şifrelerden daha güvenlidir ve uzun şifreleri hatırlamanıza gerek kalmadan oturum açmanıza yardımcı olabilir.

HTML Linkler Hakkında Kapsamlı Kılavuz

CSS kafa karıştırıcı yönlerinden biri, metin ölçeklendirme için yazı tipi boyutu özelliğinin uygulanmasıdır. Bu yazı boyutu özelliklerinin hangisi web için en uygunudur? Bu, çeşitli tartışma ve eleştirilerin ortaya çıktığı bir sorudur.

DigitalOcean Droplet Oluşturma

Netcraft verilerine göre, Aralık 2012’de, DigitalOcean 100’den fazla sunucuya sahipti; Ekim 2019’da 558.000’den fazla sunucuya sahip durumda. DigitalOcean, saatlik olarak kullanılabilen SSD destekli sanal bilgisayarlar sağlar.